Završila je manifestacija “Hrvatska volontira 2021.”

Udruga IKS je u suradnji s Udrugom slijepih SMŽ – Sisak provela dvije volonterske aktivnosti povodom ovogodišnje manifestacije “Hrvatska volontira”!

U razdoblju od 29. rujna 2021. do 2. listopada 2021. odvijala se manifestacija Hrvatska volontira 2021. Nacionalna kampanja Hrvatska volontira odvija se jedanaestu godinu za redom. Ove se godine između ostalog obilježava i deseta obljetnica Europske godine volontiranja povodom koje se naglašava nekoliko ključnih značajki modernog koncepta volonterstva u Europi, a to su osnaživanje, zahvalnost, inkluzivni angažman te međusektorska suradnja i dijeljenje resursa

Udruga IKS je ove godine u suradnji s Udrugom slijepih SMŽ – Sisak odradila dvije volonterske aktivnosti unutar Dnevnog centra Udruge slijepih i u kontejnerskom naselju Mošćenica.

U prostoru Dnevnog centra slijepih 29. rujna 2021. smo imali edukativno-kulinarsku radionicu u kojoj su naši volonteri imali priliku barem djelomično steći uvid kako slijepe osobe funkcioniraju u aktivnostima dnevnog života. Volonteri su pomoću poveza preko očiju imali priliku rezati povrće i raditi domaću tjesteninu. Nakon završene aktivnosti družili smo se uz ispijanje kave i u sportskom duhu zaigrali pokoju partiju pikada.

Drugu aktivnost održali smo 1. listopada 2021. u kontejnerskom naselju Mošćenica gdje je naša pripravnica Elena iz Italije organizirala volontersku aktivnost izrade knjige sjećanja – entografija jedne zajednice, gdje su stariji članovi zajednice dijelili svoje recepte i mudrosti koje žele pisanim putem prenijeti mlađim naraštajima.

Sadržaj ovog članka isključiva je odgovornost Udruge IKS. Elenino pripravništvo financirano je sredstvima EU, kroz program Erasmus+ u suradnji sa Sveučilištem u Bolonji.

Kontjenersko naselje Mošćenica 1.10.2021

 

 

Prostor Dnevnog centra Udruge slijepih SMŽ- 29.09.2021