Ophelie – another Change Maker in town!

*Scroll ci-dessous pour la version croate

Le projet du corps européen de solidarité Change makers continue de fournir à la communauté de Petrinja des volontaires internationaux venus apporter un changement positif. Rencontrez la nouvelle équipe de bénévoles de l’Association IKS – Ophélie de France.

 

Hi ! My name is Ophelie, I’m 21 year old and I come from a little town in the countryside in the North of France. 

I am a student and for now I have my degree in sustainable territorial project management and urban planning. Before my return at university to do my master’s degree I wanted to realise volunteering experiences. 

During my free time I like to do many things. I love sports such as running, fitness and hiking. But I also like visiting memorials and museums, discovering new cities and countries and also landscapes during my trip. 

First I realised international volunteering sites in France .It was my first volunteering experience during my two weeks holiday. We created an intergenerational garden for an erdely’s house and nursery. We made this with our team coming from different countries. 

Today I would like to do international volunteering abroad. First to discover a new country, culture and language and to make a project that I like with people. But also to improve my english and I hope to grow up and gain confidence in myself. 

I would like to understand Petrinja’s rebuilding of the town and to participate and help inhabitants. I would also like to share moments with the population during the social event that will be organised by IKS association and the volunteers. For me,volunteering is very important because this is an experience that changes the conception of your life and of the world you live in. I hope to give the best of myself during these six months with IKS. “

-Ophélie Bourgerie

______________________________________

Projekt Europskih snaga solidarnosti Change makers nastavlja pružati petrinjskoj zajednici međunarodne volontere koji su došli napraviti pozitivnu promjenu. Upoznajte novu članicu volonterskog tima Udruge IKSOphelie iz Francuske.

”Bok svima, zovem se Ophelie, imam 21 godinu i dolazim iz malog grada na sjevernom djelu Francuske. Studentica sam, i za sada imam diplomu iz održivog upravljanja teritorijalnim projektima i urbanističkog planiranja. Prije povratka na sveučilište, da bih magistrirala, odlučila sam ostvariti iskustva volontiranja.

U svoje slobodno vrijeme volim raditi mnoge stvari, jako volim sport kao što je trčanje, planinarenje i odlazak u teretanu. Volim odlaziti u muzeje, i otkrivati nove države, gradove i krajolike  tokom svog putovanja.

Prvo sam sudjelovala na međunarodnom volontiranju u francuskoj, to je bilo moje prvo iskustvo u volontiranju u trajanju od 2 tjedna. Tamo smo napravili međugeneracijski vrt za starački dom i medicinske sestre. Ostatak tima koji je došao iz različitih  zemalja, je pomogao u izgradnji vrta.

Sada želim volontirati i u ostalim zemljama, kako bih otkrila novu državu, kulturu i jezik i, napraviti projekt koji mi se sviđa s ljudima, također poboljšati engleski jezik i raditi na samopouzdanju. Željela bih razumjeti petrinjsku obnovu grada, te sudjelovati i pomoći stanovnicima. Također bih željela podijeliti trenutke sa stanovništvom tijekom društvenog događaja koji će organizirati Udruga IKS I volonteri.

Za mene je volontiranje važno jer je to posebno iskustvo koje mijenja cijelu koncepciju života i svijeta u kojem živim. Nadam se da ću se uspjeti dokazati u ovih 6 mjeseci u Udruzi IKS.”

-Ophélie Bourgerie

 

 

The project Change Makers is cofinanced by the European Union under the European solidarity corps program.

The content of this article is the sole responsibility of Association IKS.

 

Projekt Change Makers sufinanciran je sredstvima Europske unije u sklopu programa Europskih snaga solidarnosti.

Sadržaj ovog članka isključiva je odgovornost Udruge IKS.