Kako i gdje upisati SŠ u OŠ Mečenčani i OŠ Dvor

Udruga IKS i Info centar za mlade Petrinja 25. rujna 2019. u OŠ Dvor i 27. rujna 2019. u OŠ Katarina Zrinska Mečenčani proveo je aktivnost pod nazivom „Kako i gdje upisati srednju školu“. Djelatnica Info centra za mlade Petrinja, zajedno s EVS volonterima, održala je prezentaciju za učenike osmih razreda i pobliže ih upoznala sa svim mogućnostima daljnjeg školovanja u Hrvatskoj. Učenike smo upoznali sa srednjim školama i zanimanjima u Sisačko-moslavačkoj županiji kako bi im pokušali olakšati odluku i motivirati ih za daljnje učenje.

Učenici su imali priliku odigrati zabavni edukativni kviz na istu temu i osvojiti nagrade!

Sudionici radionice su imali priliku čuti sve o  volontiranju i svim prednostima koje volontiranje donosi.

Bilo je veselo i poučno i nadamo se da smo uspjeli motivirati i potaknuti mlade na aktiviranje.

 

 

 

Projekt “INFO53” financira Ministarstvo za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku, a partner u projektu je Centar za mladež Zaprešić.