Rad Udruge IKS podržalo i Britansko veleposlanstvo

Udruga IKS kao i mnoge druge organizacije civilnoga društva na našem području, ostala je bez prostora za rad usred ove katastrofe. Međutim, to nas nije spriječilo da odmah nakon potresa krenemo u provedbu aktivnosti humanitarnog karaktera na području cijele Sisačko moslavačke županije s naglaskom na najranjivije skupine, starije osobe te obitelji u teško dostupnim ruralnim mjestima. Osim dostavljanja pomoći i osiguranja zadovoljavanja osnovnih ljudskih potreba, radimo na koordinaciji volontera koji nesebično pridonose normalizaciji života općenito na ovim prostorima. Također pružamo podršku organizatorima volontiranja te pružamo usluge savjetovanja i tehničke podrške u radu s volonterima.

Rad Udruge IKS u ovom zahtjevnom periodu nakon potresa, uz niz drugih donatora prepoznala je i Britansko veleposlanstvo u Zagrebu te financirala projekt „Volunteering activities following the earthquake in Petrinja area“ tijekom veljače i ožujka 2021. Zahvaljujemo svim našim podupirateljima i donatorima na pruženoj podršci, a ovom prilikom posebno Britanskom veleposlanstvu iz Zagreba.

Činjenica da se nakon gotovo 3 mjeseca nakon potresa potrebe ljudi nisu puno promijenile,neće obeshrabriti Udrugu IKS u nastavku provedbe aktivnosti koje pridonose normalizaciji stanja. Kontinuiranom suradnjom s ključnim dionicima u zajednici stvarat ćemo strateške planove oporavka i preduvjeta za ostanak ljudi na višestruko depriviranom području SMŽa u čemu će nam i dalje biti potrebni donatori koji zajedno s nama žive problematiku katastrofom pogođenog područja.

Projekt „Volunteering activities following the earthquake in Petrinja area“ financiran je od strane Britanskog veleposlanstva u Zagrebu. Sadržaj ovog članka isključiva je odgovornost Udruge IKS.