Održana senzibilizacijska radionica za učenike SŠ Topusko u suradnji sa Udrugom slijepih SMŽ

Učenici 1. razreda smjera fizioterapeutski tehničar imali su priliku kroz edukativnu i interaktivnu senzibilizacijsku radionicu, koju je vodila Iva Toš, radna terapeutkinja i instruktorica orijentacije i kretanja, istražiti temu “Tehnike orijentacije i kretanja slijepih osoba.

Kroz radionicu, učenici su dobili priliku produbiti svoje razumijevanje izazova s kojima se suočavaju slijepe osobe u svakodnevnim aktivnostima. Voditeljica radionice predstavila je edukativne zaštitne tehnike koje slijepe osobe koriste, naglašavajući prepreke s kojima se susreću u zajednici te potrebu za većom inkluzivnošću.

Radionica je pružila vrijedan uvid u specifičnosti slijepih osoba, potičući razumijevanje i empatiju učenika, budućih medicinskih djelatnika, prema svakodnevnom životu osoba s oštećenjem vida. Ovo iskustvo također doprinosi širenju horizonta, potičući učenike da budu otvoreni, pažljivi i uvažavajući prema različitostima s kojima će se susretati u svom budućem radu.

Ova radionica je samo mali korak prema većoj inkluzivnosti i razumijevanju u našem društvu.
 
radionica iva 1024x1024 - Održana senzibilizacijska radionica za učenike SŠ Topusko u suradnji sa Udrugom slijepih SMŽ
 
“Ovaj projekt provodi se uz financiranje Središnjeg državnog ureda za demografiju i mlade.”
 
sdudm e1674138399449 - Održana senzibilizacijska radionica za učenike SŠ Topusko u suradnji sa Udrugom slijepih SMŽ