Održana radionica za mlade na temu : Mladi, mediji i digitalna pismenost

Kroz edukativnu radionicu na temu medijske i digitalne pismenosti imali smo priliku sa učenicima srednje škole Ivana Trnskog u Kostajnice dotaknuti se medijskih i digitalnih izazova s kojima se mladi suočavaju u današnjem svijetu.

No, koliko smo zaista svjesni utjecaja koji ovi mediji imaju na nas, posebno na mlade?

U suradnji s učenicima, radionica je pružila prostor za razvijanje kritičkog razmišljanja o medijskim sadržajima te prepoznavanje lažnih vijesti i dezinformacija. Fokusirajući se na digitalne izazove, posebno na utjecaj društvenih mreža, sudionici su stekli uvid u pozitivne i izazovne strane digitalnog svijeta.

Budući da smo svakodnevno izloženi velikoj količini informacija, upravo nam medijska pismenost omogućava bolje snalaženje i prepoznavanje lažnih vijesti, manipulacija i govora mržnje te odabir kvalitetnog sadržaja i relevantnih, istinitih i provjerenih informacija.

Radionica također potiče unaprijeđenje digitalnih vještina i podizanje svijesti o sigurnosti na internetu.  

radionica medijske 1 1024x1016 - Održana radionica za mlade na temu : Mladi, mediji i digitalna pismenost

 

“Ovaj projekt provodi se uz financiranje Središnjeg državnog ureda za demografiju i mlade”.

sdudm e1674138399449 - Održana radionica za mlade na temu : Mladi, mediji i digitalna pismenost