Obilježavanje Svjetskog dana Zemlje sa DV Petrinjčica

Dan planeta Zemlje obilježava se 22. travnja kako bi se jačala svijest ljudi prema prirodnom okolišu. Različitim događanjima i akcijama nastoji se skrenuti pozornost ljudi na opasnost koja prijeti životu na Zemlji zbog porasta globalnog onečišćenja te ih potaknuti da osvijeste problem zagađenja okoliša.

Godine 2009. Opća skupština UN-a je 22.travnja proglasila međunarodnim Danom planeta Zemlje, koji je prvi put obilježen 22. travnja 1970. na sveučilištima SAD-a. Danas se obilježava u 190 zemalja svijeta, a u Hrvatskoj se obilježava od 1990. godine, uz značajan angažman udruga za zaštitu okoliša i prirode.

Mi smo se ove godine odlučili obilježiti Dan planete Zemlje sa našim malim prijateljima iz DV Pertrinjčica!

Odlučili smo se za razne tehnike rada gdje smo tako reciklirali stare limenke i boce te ih ukrašavali te će nekom poslužiti kao čaše za bojice, sitne igračke, slamke i bilo šta drugo što im padne napamet!

Ujedno smo kroz slijepu kartu sa našim stranim volonterima pokušali otkriti sve kontinete naše Zemlja kao i gdje mi živimo i kakve klimatske promjene nam dolaze kroz sve ove godine i kako probati što bolje paziti na našu lijepu planetu.

________________________________________________________________________________________________

Earth Day is celebrated on April 22 to raise people’s awareness of the natural environment. Various events and actions seek to draw people’s attention to the danger that threatens life on Earth due to the rise of global pollution and encourage them to become aware of the problem of environmental pollution.

In 2009, the UN General Assembly declared April 22 as International Earth Day, which was first celebrated on April 22, 1970 at US universities. Today it is celebrated in 190 countries around the world, and in Croatia it has been celebrated since 1990, with the significant involvement of environmental and nature protection associations.

This year we decided to celebrate Earth Day with our little friends from DV Pertrinjčica!

We opted for various work techniques where we recycled old cans and bottles and decorated them, and they will serve as glasses for crayons, small toys, straws and anything else that comes to mind!

At the same time, through a blind map with our foreign volunteers, we tried to discover all the continents of our Earth and where we live and what kind of climate change is coming to us all these years and how to try to take better care of our beautiful planet.

 

Sadržaj ovog članka isključiva je odgovornost Udruge IKS.