Obilježavanje 1.aprila uz francusku tradiciju

Proslavili smo 1.april s našim malim prijateljima u dječjem vrtiću Petrinjčica. U Francuskoj postoji tradicija pa su je naši volonteri htjeli podijeliti s djecom. Tijekom ovog dana zadirkuju ljude tako što im lijepe “ribu na leđa”, a da oni nisu svjesni toga.

Djeca su izradila vlastitu ribu koristeći materijal koji se može reciklirati : role toaletnog papira. Bojali su i ukrašavali svoje ribice kako su htjeli. Najbolji dio je bio nakon kreiranja ribe gdje su djeca mogla zalijepiti svoju ribu na leđa prijatelja ili volontera.

Dobro smo se zabavili! Hvala im što su nas opet ugostili i veselimo se svim daljnim druženjima!

_______________________________________________________________________________________________We celebrate April fool’s day with our little friends in the kindergarten Petrinjčica on the first of April. There is a tradition in France so our volunteers wanted to share it with the children. Indeed during this day, they tease people by sticking “fish on their backs” without them being aware of it.

The children created their own fish by using recyclable material: toilet paper rolls. They colored and decorated their fish as they wanted. The best part was after creating the fish children could stick their fish to a friend’s or volunteer’s back.

We had a lot of fun! Thank you to them and their teachers for always being welcoming to us!

 

The project Change Makers is cofinanced by the European Union under the European solidarity corps program.

The content of this article is the sole responsibility of Association IKS.

Projekt Change Makers sufinanciran je sredstvima Europske unije u sklopu programa Europskih snaga solidarnosti.

Sadržaj ovog članka isključiva je odgovornost Udruge IKS.