Sadnja povrća i začina u plastenicima u suradnji sa Udrugom slijepih

Stiglo nam je proljeće! Naši dragi prijatelji iz Udruge slijepih su nas pozvali da im se pridružimo u sadnji povrća i začina u plastenicima i povišenim gredicama!

Jutro smo započeli s kavom uživajući na suncu te smo rasporedili kako ćemo i šta raditi.

Jedan dio ekipe je sadio luk i mrkvu u plastenicima , drugi dio ekipe je sadio povrće i začine poput mažurana,peršina,bosiljka.

Nakon što smo sve posadili imali smo pauzu za ručak nakon čega smo išli zaštiti voćke kroz aktivnost krečenja da ih zaštitili od sunca,mraza,insekata i ostalih bolesti koje ih napadaju.

Uspjeli smo odraditi i ostale neke zadatke kao počupati korov, prevesti neke stvari s tačkama i pripemiti sve za idući put kad ćemo saditi ostatak povrća i začina!

__________________________________________________________________________________________

Spring has arrived! Our dear friends from the Association of the Blind have invited us to join them in planting vegetables and spices in greenhouses and elevated flower beds!

We started the morning with coffee enjoying the sun and we arranged how and what we would do.

One part of the team planted onions and carrots in greenhouses, the other part of the team planted vegetables and spices such as marjoram, parsley, basil.

After we planted everything we had a lunch break after which we went to protect the fruit trees through the activity of painting to protect them from the sun, frost, insects and other diseases that attack them.

We managed to do some other tasks like plucking weeds, translating some things with dots and preparing everything for the next time we plant the rest of the vegetables and spices!

The project Change Makers is cofinanced by the European Union under the European solidarity corps program.

The content of this article is the sole responsibility of Association IKS.

Projekt Change Makers sufinanciran je sredstvima Europske unije u sklopu programa Europskih snaga solidarnosti.

Sadržaj ovog članka isključiva je odgovornost Udruge IKS.