Završen projekt Lutke pričaju

Lutke pričaju je projekt financiran od strane Sisačko-moslavačke županije, a projekt se provodio tijekom listopada u Udruzi IKS. Kako je u projektu stavljen naglasak na slabije razvijena i ruralna područja, Udruga IKS je u suradnji s Knjižnicom i čitaonicom Dvor i OŠ Dvor organizirala gostovanje s predstavom i izložbom lutaka.


23. listopada volonteri i zaposlenici Udruge IKS posjetili su osnovnu školu Dvor gdje su izveli lutkarsku predstavu „Flipijevo veliko putovanje“ na temu globalnog zatopljenja. Cilj je osvijestiti djecu o malim promjenama koje mogu napraviti i pridonijeti očuvanju svog okoliša.

Knjižnica i čitaonica Dvor i OŠ Dvor su dugogodišnji suradnici Udruge IKS te smo i ove godine korisnike knjižnice razveselili s izložbom lutaka. Lutke i izložba predstavljaju narodne nošnje, svečane haljine i odore.

Vjerujemo da ovakav način rada i informiranja ima utjecaj na kvalitetu života mladih u ruralnim područjima i motivira ih na aktivan angažman u zajednici.

 

Projekt „Lutke pričaju“ financira Sisačko-moslavačka županija.