Šetnja i druženje s korisnicima Udruge slijepih SMŽ iz moje perspektive – Clairy

It was a very rewarding experience. These people have lost a primary sense, it is very complicated to readapt to their daily life, I find them very courageous and full of life.

At the beginning of the activity I was quite anxious at the idea of having the responsibility of being the eyes of a person for a moment, it is necessary to be concentrated and careful. The girls of the Association for blind SMŽ taught us the gestures we have to use in their company. For the walk in Petrinja they assigned us a person to each volunteer, it was a walk in the park where our coordinator Nadja explained the history of the statues and monuments through the park. My person was very warm all the time making jokes, he was very comfortable with me which allowed me to relax and create a bond with him, he trusted me and I trusted him, it was great!

After this walk we went for a coffee together where we could exchange on the feelings of each one in this activity and then talk about us, we were all laughing together.

 

Bilo je to vrlo korisno iskustvo. Ti su ljudi izgubili primarni osjećaj, vrlo je komplicirano prilagoditi se njihovom svakodnevnom životu, smatram ih vrlo hrabrima i punima života.

Na početku aktivnosti bila sam prilično zabrinuta zbog ideje da na trenutak nosim odgovornost biti oči neke osobe, potrebno je biti koncentriran i oprezan. Djevojke Udruge slijepih SMŽ naučile su nas gestama koje moramo koristiti u njihovom društvu. Za šetnju Petrinjom dodijelili su nam osobu za svakog volontera, bila je to šetnja parkom gdje je naša koordinatorica Nadja objasnila povijest kipova i spomenika kroz park. Moja je osoba cijelo vrijeme bila jako topla i šalila se, bilo mi je ugodno što mi je omogućio da se opustim i stvorim vezu s njim, vjerovao je meni i ja njemu, bilo je sjajno!

Nakon ove šetnje zajedno smo otišli na kavu gdje smo mogli razmijeniti osjećaje svakog od njih u ovoj aktivnosti, a zatim razgovarati o nama, svi smo se zajedno smijali.

 

 

Sadržaj ovog članka isključiva je odgovornost Udruge IKS.

Projekt “volonterIKS ” financira Ministarstvo za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku.