mvk-proba-pjesme-danijela2

Oj petrinjske uske staze (video)

 

Kada smo dogovarali aktivnosti međunarodnog volonterskog kampa odmah se rodila ideja da strani volonteri, gosti u našem gradu, otpjevaju neku lokalnu pjesmu. Najteži dio ostatka priče je je bio dogovoriti se koja će to pjesma biti. Nakon nekoliko dana dogovaranja s brojnim sugrađanima odluka je pala, neka to bude pjesma koju svaki Petrinjac pjevat’ zna – Oj petrinjske uske staze! Jasmina Augustić nam je nabavila note za pjesmu i naš je mali projekt mogao započeti.

 

Volonteri su rado prihvatili ideju pa smo započeli pripreme. Volonterima smo dali riječi pjesme i oni su ih počeli učiti s kamp lidericama i lokalnim volonterima. Pjevušili su pjesmu na radionicama za djecu, u hodanju gradom od mjesta A do mjesta B, u spavaonici… Najteži dio pripreme je bio volontere naučiti kako se pravilno čitaju i pjevaju riječi pjesme. Tamara Jovičić i Danijela Šalić su preuzele taj dio posla i volonteri su brzo, uz pomoć Danijele koja ih je pratila na bugariji,  zapjevali “Oj petrinjske uske staze”. Već je prvi put zvučalo toliko dobro da se ženski dio IKSa i rasplakao. Od miline, naravno 🙂

 

mvk proba pjesme danijela - Oj petrinjske uske staze (video)

 

Danijela Šalić na prvpj probi s volonterima

 

Nakon prvih uvježbavanja pridružio nam se i Danijel Kolarec, profesor glazbene kulture. Danijel je volontere još malo podučio pjevanju i to je to – bili su spremni za javni nastup na Multikulturalnom danu gdje su par je oduševili publiku.

 

 mvk proba pjesme danijela3 - Oj petrinjske uske staze (video)

 Danijel Kolarec (klavijature) i Danijela Šalić (bugaria) su pomogli volonterima da brzo nauče ritam pjesme

 

 

mvk proba pjesme nastup - Oj petrinjske uske staze (video)

 

Volonteri na javnom nastupu u Hrvatskom domu u Petrinji. Pjesmu su izvodili: Katarzyna Wlosik (Poland), Geraldine Vallee (Belgium), Alysson Lepeut (Belgium), Elena Polyakova (Russia), Marina Garcia Ascanio (Spain), Jesus Lopez Santos (Spain), Safae Drissi (Morocco), Julia-Marie Stache (Germany), Alex Keys (England, Great Britain), Hanna Taskinen (Finland) te naše tri EVS volonterke koje već 4 mjeseca žive u Petrinji  Anita Ignáth (Ungarien), Alba Piquertas Nieto (Spain) i Gianna Genz (Germany)

 

 

 

Poslušajte volontere na video prilozima ispod pa sami procjenite njiihovo pjevanje 🙂

 

 {youtube}5kTp7UErHBY{/youtube} 

Proba pjesme, dan prije nastupa

 

{youtube}GVqlvZaDNS8{/youtube}

Multukulturalni dan na kojem su volonteri potpevali pjesmu pred publikom