Održane radionice o volonterstvu u 1.OŠ Petrinja

  1. ožujka 2019. godine Udruga IKS održala radionice o volonterstvu u 1.OŠ Petrinja za učenike petih razreda.

Učenicima 1.OŠ Petrinja ovo je bio prvi put da sudjeluju na radionicama Udruge IKS pa su im volonteri i zaposlenici udruge predstavili EU projekt “Moja škola-zajednica sa srcem”, objasnili što je to odgoj za volontiranje i naravno upoznali ih s Volonteriks- om, maskotom volontiranja kojem su učenici i učenice imali priliku dodijeliti osobine.

Tijekom radionice učenici su imali su priliku pogledati video snimljen na manifestaciji Hrvatska volontira i tako su saznali  što je volonterstvo i koje aktivnosti volonteri provode. Učenici su bili inspirirani kratkim videom stoga su Volonteriksa, između ostalog nazvali i anđelom. Učenici su na kraju radionice dobili majice otisnute u projektu “Moja škola – zajednica sa srcem” s likom Volonteriksa.


Projekt „Moja škola – zajednica sa srcem“ sufinanciran je od Europske unije kroz Europski socijalni fond u iznosu od 1.019.256,56 kuna (85%) te Ured za udruge Vlade Republike Hrvatske u iznosu od 179.868,81 kuna (15%).

Ukupna vrijednost projekta je 1.199.125,37 kuna. Nositelj projekta je Udruga IKS. 
Sadržaj ove stranice isključiva je odgovornost udruge IKS.