Danas je u Mošćenici održana javna tribina na temu rješavanja problema mladih koji nemaju adekvatan prostor za okupljanje i održavanje različitih aktivnosti za mlade.
Za ovaj problem saznali smo tijekom dvodnevne edukacije u Topuskom u aktivnostima projekta „Volonter – lajkam!” koji udruga IKS provodi u sklopu programa MZOŠ-a za provedbu izvaninstitucioalnog odgoja i obrazovanja djece i mladih.
Kako su sudionici edukacije u Topuskom iznosili probleme iz svojih zajednica tako je i mlada Mihaela Marković s nama podijelila teret koji nose mladi u Mošćenici. To je prije svega mjesto gdje se mladi mogu okupljati, družiti i provoditi aktivnosti za mlade, a da pri tome nikome ne smetaju. Nekoliko je lokacija u Mošćenici koje bi mogle biti korištene za aktivnosti mladih, međutim, kazala je Mihaela „neznamo od kuda krenuti”!
Nakon usvojenih znanja o građanskom aktivizmu, odnosno aktivizmu i volonterskom angažmanu mladih, Mihaela se u ime svojih vršnjaka obratila za pomoć udruzi IKS s konkretnim prijedlozima za rješenje njihovog problema.
Tako je organizirana današnja tribina kojoj su prisustvovali različiti dionici iz zajednice. Tridesetak mladih mošćeničana okupilo se oko prostora koji im se čini idealan za njihove mladalačke aktivnosti i druzenja. Na inicijativu mladih rješenju ovog problema priključili su se prije svega neki od roditelja, sumještan i zastupnik u gradskom vijeću Darinko Dumbović, predsjednik mjesnog odbora Predrag Pavlić, policajac u zajednici Stjepan Kožuh, predstavnici Udruge dobrovoljaca i veterana Domovinskog rata Mošćenice te djelatnice udruge IKS koji će pomoći u ostvarenju želje mladih da urede prostor u kojemu će provoditi svoje slobodno vrijeme.
