HRVATSKA VOLONTIRA – Šetnja i druženje s korisnicima Udruge slijepih SMŽ

Volonterski centar Petrinja 24.09. ove godine obilježio je kampanju “Hrvatska volontira” aktivnosti koju smo nazvali „Šetnja i druženje s korisnicima Udruge slijepih SMŽ“. Lokalni, strani volonteri, zaposlenici Udruge IKS i Udruge slijepih SMŽ i korisnici okupili su se u Petrinji kako bi proveli prijepodne zajedno razmjenjujući zanimljive priče o Petrinji, pa čak i podijelili osobne zgode i priče u ugodnom društvu. Nakon kratkog treninga kako prići i pomoći slijepoj osobi koji je vodila zaposlenica Udruge slijepih SMŽ, Iva Toš krenuli smo zajedno u obilazak Petrinjskog parka. Šetali smo po Petrinji i pričali o povijesnim zanimljivostima našeg grada. Nakon šetnje, morali smo malo odmoriti te smo svi zajedno popili kavu u centru grada. Osim interesantnih činjenica o petrinjskom parku i Petrnji korisnici su također užvali u razgovoru s lokalnim i stranim volonterima te razmjenjivanju iskustava o Petrinji u njihovoj mladosti i sada. Kroz ovu aktivnost djelujemo na održavanje psihofizičkih sposobnosti korisnika Udruge slijepih SMŽ i na taj smanjujemo osjećaj usamljenosti.

 

 

Sadržaj ovog članka isključiva je odgovornost Udruge IKS.

Projekt “volonterIKS ” financira Ministarstvo za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku.