Započela provedba aktivnosti u programu RE-START

Program RE-START trogodišnji je program financiran od strane Ministarstva pravosuđa koji Udruga IKS provodi u Kaznionici Glina. Sredinom lipnja započeli smo s provedbom aktivnosti u Kaznionici, a riječ je o lutkarskim predstavama, Klubu tražitelja posla i programu osposobljavanja za Operatera na računalu.

Isječak iz skripte “Osnove informacijske tehnologije”

Klub tražitelja posla broji osam korisnika, a Operater na računalu devet polaznika, dok posjećenost lutkarskih predstava varira u broju posjeta. Izvoditeljice aktivnosti za Klub tražitelja posla su Sabina Stipanec i Gordana Paton, računalnu obuku vodi Miroslav Petrak pod supervizijom izvršne direktorice Udruge IKS Tamare Jovičić, a ispit s certifikacijom Operatera na računalu provodit će suradnici iz Pučkog otvorenog učilišta Novska.

Materijali za radionice Kluba tražitelja posla

Lutkarske predstave pripremaju Sabina Stipanec, Larisa Brkić, Barbara Kositer i naše lokalne volonterke i volonteri.

Glavne aktivnosti programa RE-START su osnaživanje pojedinaca i povećanje zapošljivosti neformalnom edukacijom kroz računalnu obuku, radionice Kluba tražitelja posla, te lutkarske predstave namijenjene kvalitetnom provođenju vremena s obiteljima.

Lutkarice volonterke Estela i Antonija te zaposlenice Udruge IKS Sabina i Larisa

 

Ovaj članak dio je vidljivosti u provedbi programa RE-START financiranog od Ministarstva pravosuđa Republike Hrvatske.

grb-RHMinistarstvo pravosuđa