U subotu su volonteri i zaposlenici Udruge IKS predstavljali Erasmus+ program kroz Živu knjižnicu smještenu u gradskom parku Hrvatske Kostajnice za vrijeme ovogodišnje, 19-e Kestenijade.
Tako su mladi ljudi imali priliku saznati više informacija o mogućnostima učenja i kretanja kroz Erasmus+ program, što su razmjene mladih, što je Europska volonterska služba (EVS) i gdje mogu pronaći više informacija.
Naše žive knjige su iz vlastitih iskustava podijelile informacije relevantne za svaku ključnu aktivnost u programima mobilnosti mladih, a žive knjige su bili Sabina Stipanec, Dino Mitar, Darta Olekša, David Fernandez Jordi, Deniz Yoldas, Francisco Sacramento, Gordana Paton, Bojan Juzbašić i Miroslav Petrak.
Letke je prolaznicima u kostimu našeg dinosaura dijelio volonter Simbad Hadžić.
Nakon popodneva provedenog u promociji Erasmus+ programa, naši volonteri i zaposlenici uživali su u svježe pečenim kestenima i raznolikom programu koji je upriličen prigodom Kestenijade.
Ova aktivnost dio je “Time to move” kampanje Eurodeska, a provodi ju Info centar za mlade Petrinja. U Živoj knjižnici sudjelovali su volonteri EVS projekata “Active Under Pressure”, “Puppet Theatre – A fair play” i “Navigating the Media Current” koje financira EU kroz program Erasmus+.












