Radionica pisanja životopisa

Udruga IKS i Info centar za mlade Petrinja 18. listopada 2017. organizirali su  „Radionicu pisanja životopisa“.

Na radionici su se mladi imali priliku upoznati s izgledom i izradom životopisa i Europass-a ( europass.cedefop.europa.eu ) kroz kratku prezentaciju. Raspravljali smo o najčešćim pogreškama, kako se najbolje prezentirati na razgovoru za posao i koja su najčešća pitanja poslodavaca.

 

Nakon prezentacije slijedio je praktični dio gdje su mladi ispunjavali svoj Europass. Odigrali smo i igru uloga gdje su mladi glumili poslodavce i posloprimce i demonstrirali dobre i loše primjere razgovora za posao.

Vjerujemo da ovakav način informiranja ima utjecaj na kvalitetu života mladih i motivira ih na aktivni angažman u zajednici.

 

Projekt „INFOrmiraj se“ financira Ministarstvo za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku, a partneri u projektu su Grad Petrinja, Udruga Zamisli, PRONI centar za socijalno podučavanje i Udruga Impress.