Radionica o volonterstvu u OŠ Glina

U utorak 5. prosinca naše su volonterke i voditeljice projekta Moja škola – zajednica sa srcem održale radionicu o volonterstu za više razrede u OŠ Glina. Učenici su tako saznali što je, a što nije volontiranje te su upoznali našeg Volonteriksa.

Aktivnosti koje su provedene među učenicima su sve bile obilježene volonterskim učinkom na zajednicu, pa su tako učenici pogledali kratke filmiće o volontiranju u Domu za starije i nemoćne osobe i Domu za psihički bolesne odrasle osobe u Petrinji te kroz radionicu o volonterstvu saznali što je volonterstvo i koje aktivnosti volonteri provode.

Učenicima su na kraju radionice o volonterstvu podijeljene majice otisnute u projektu Moja škola – zajednica sa srcem.

Projekt „Moja škola – zajednica sa srcem“ sufinanciran je od Europske unije kroz Europski socijalni fond u iznosu od 1.019.256,56 kuna (85%) te Ured za udruge Vlade Republike Hrvatske u iznosu od 179.868,81 kuna (15%).

Ukupna vrijednost projekta je 1.199.125,37 kuna. Nositelj projekta je Udruga IKS.
Sadržaj ove stranice isključiva je odgovornost udruge IKS.