Radionica “Kako i gdje upisati srednju školu” u Sunji

Udruga IKS i Info centar za mlade Petrinja u četvrtak 18. svibnja 2017.  proveo je aktivnost pod nazivom „Kako i gdje upisati srednju školu“ u osnovnoj školi u Sunji. Djelatnica Info centra za mlade Petrinja, Larisa Brkić održala je prezentaciju za učenike osmih razreda i pobliže ih upoznala sa svim mogućnostima daljnjeg školovanja u Hrvatskoj i inozemstvu. Učenike smo upoznali sa srednjim školama i zanimanjima u Sisačko-moslavačkoj županiji kako bi im pokušali olakšati odluku i motivirati ih za daljnje učenje.

 

Voditeljica Volonterskog centra Petrinja, Barbara Kositer i naš lokalni volonter Bojan Juzbašić upoznali su učenike s pojmom volontiranja i svim prednostima koje volontiranje donosi.

Bilo je veselo i pučno i nadamo se da smo uspjeli motivirati i potaknuti mlade na aktiviranje.

Projekt „INFOrmiraj se“ financira Ministarstvo za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku, a partneri u projektu su Grad Petrinja, Udruga Zamisli, PRONI centar za socijalno podučavanje i Udruga Impress.