Radionica “Kako i gdje upisati srednju školu” u Jabukovcu

Udruga IKS i Info centar za mlade Petrinja u petak 12. svibnja 2017.  proveo je aktivnost pod nazivom „Kako i gdje upisatu srednju školu“ u osnovnoj školu u Jabukovcu. Djelatnica Info centra za mlade Petrinja, Sabina Stipanec održala je prezentaciju za učenike osmih razreda i pobliže ih upoznala sa svim mogućnostima daljnjeg školovanja u Hrvatskoj i inozemstvu. Učenike smo upoznali sa srednjim školama u Sisačko-moslavačkoj županiji kako bi im pokušali olakšati odluku i motivirati ih za daljnje učenje. Na kraju prezentacije Tamara Jovičić, izvršna direktorica Udruge, održala je motivacijski govor učenicima i podjelila s njima svoje iskustvo.

Učenike smo također upoznali s pojmom volontiranja i svim prednostima koje volontiranje donosi.

Bilo je veselo i poučno i nadamo se da smo uspjeli motivirati i potaknuti mlade na aktiviranje.

Projekt „INFOrmiraj se“ financira Ministarstvo za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku, a partneri u projektu su Grad Petrinja, Udruga Zamisli, PRONI centar za socijalno podučavanje i Udruga Impress.