Prvi modul treninga za organizatore volontiranja

U četvrtak 9. i petak 10. studenog održan je prvi modul za organizatore volontiranja u projektu Moja škola – zajednica sa srcem. Na treningu koji su vodili naši partneri iz Volonterskog centra Zagreb sudjelovali su predstavnici partnerskih škola u projektu i organizacija civilnoga društva od kojih se neki prvi puta susreću s terminom organiziranog volontiranja.

Voditeljice treninga su upoznale polaznike s pojmom volonterstva kroz zakonske okvire i primjere najbolje prakse. Polaznici su nakon upoznavanja s osnovnim pojmovima pokazali svoje znanje kroz radne skupine, a potkraj ovog dvodnevnog treninga imali su priliku i napisati svoj volonterski program.

Ova vijest dio je vidljivosti u projektu Moja škola – zajednica sa srcem.

 

Projekt „Moja škola – zajednica sa srcem“ sufinanciran je od Europske unije kroz Europski socijalni fond u iznosu od 1.019.256,56 kuna (85%) te Ured za udruge Vlade Republike Hrvatske u iznosu od 179.868,81 kuna (15%).

Ukupna vrijednost projekta je 1.199.125,37 kuna. Nositelj projekta je Udruga IKS.
Sadržaj ove stranice isključiva je odgovornost udruge IKS.