Proslava Međunarodnog dana volontera

U Udruzi IKS, odnosno lokalnom volonterskom centru Petrinja u petak, 2. prosinca održana je proslava povodom nadolazećeg Međunarodnog dana volontera, odnosno Međunarodnog dana dobrovoljnog rada za ekonomski i društveni napredak koji se obilježava danas, 5. prosinca.

Proslava je započela u 17 sati i okupila je u našem Građanskom centru brojne drage goste iz zajednice, partnere i suradnike Udruge IKS i lokalnog volonterskog centra Petrinja, predstavnike raznih organizacija, udruga, društava i klubova iz naše zajednice, građane koji su česti korisnici usluga Udruge IKS te naravno lokalne i EVS volontere. Svi gosti dobili su kartice s imenima kako bi se tokom večeri mogli bolje upoznati.

Nakon početka programa u kojem su izvršna direktorica Tamara Jovičić i voditeljica lokalnog volonterskog centra Barbara Kositer zaželjele dobrodošlicu prisutnima, a predstavili su se i naši volonteri Europske volonterske službe. Uslijedila je dodjela priznanja, zahvala i poklona volonterima koji su u protekloj godini neumorno radili, a dodijeljeno je i priznanje za volontera godine. Volonterom godine proglašen je naš dragi Bojan Juzbašić sa 269 volonterskih sati koje je skupio kroz sudjelovanje u gotovo svim programima i aktivnostima Lokalnog volonterskog centra Petrinja.

Večer je protekla ispunjena smijehom, dobrim raspoloženjem i svi su se veoma dobro zabavili. Ukusnu hranu za naše goste priredili su volonteri Igor Grgić i Darko Božičević koji su u dvorištu kuhali gulaš i grah, Bojan Juzbašić pripremio je kuhano vino, Anela Ivišić i Valerija Kositer ispekle kolače, a za dobru atmosferu se pobrinuo Forte band koji nas je zabavljao do kasnih noćnih sati. Donatori uz čiju smo pomoć organizirali ovu proslavu bili su: lovačka udruga Fazan koja je donirala veliku količinu mesa za gulaš, Krešo Bočina koji je donirao šampinjone te pekarne Edi i Beriša koje su donirale kruh. Sponzori čiji su pokloni i poklon bonovi uručeni volonterima kao nagrade ove su godine bili: pizzerie Klobuk i Lucija, restorani Štuka i M&I&S, caffe bar Code, frizerski saloni L-hair, Malović, by Vlatka i Capriccia, trgovine Goga i Danitex i cvjećarnica Nera.

Još jednom želimo zahvaliti svima koji su pomogli i prisustvovali na proslavi Međunarodnog dana volontera i nadamo se kako ćemo u sljedećoj godini imati još više partnera, suradnika i volontera!

U lokalnom volonterskom centru Petrinja u 2016. godini bilo je ukupno 124 volontera koji su u našu zajednicu uložili ukupno 11260 volonterskih sati što je zaista pohvalno! Volonteri koji su prošloj volontirali u volonterskom centru Petrinja su:Adrijano Šik

Alen Klimenta

Alen Pogačić

Alina Davtyan

Alma Trauber

Alyssa Paton

Amrei Hatzler

Ana Božičević

Ana Klarić

Ana Maria Lisinski

Anamarija Galijanić

Andrea Kardaš

Andrija Bijelić

Anela Begić Ivišić

Antonija Kihalić

Antun Kolarić

Barbara Kositer

Barbara Miković

Bernard Jukić

Biljana Prpa

Bojan Juzbašić

Bor Breber

Bruno Raguž

Dalija Jeličanin

Damjan Orehovački-Rastovski

Danica Hadžić

Daniel Barukčić

Daniela Brnada

Danijel Kolarec

Danijela Bjelac

Darijo Skender

Darko Bjelica

Darko Božičević

Darta Olekša

David Fernandez Jordi

David Kett

Denis Aličić

Denis Marijon

Deniz Yoldas

Dino Mitar

Doris Lukić

Draženka Šimić

Ema Galijan

Ena Norković

Fata Poropatić

Francisco Perez

Franjo Ivišić

Franjo Laktašić

Frida Koštić

Goranka Priljeva

Gordana Paton

Guillem Fuster

Hana Delić

Igor Grgić

Igor Kovač

Ines Kosturin

Inga Kunert

Ingrid Miličić

Iuliia Pankrateva

Iva Drinovac

Iva Galijan

Iva Gavranović

Iva Markulj

Ivan Genc

Ivan Škrljac

Ivana Vuletić

Joshua Paton

Karolina Ivanković

Kira Marjanović

Kristijan Hodak

Kristina Bjekić

Kujtim Sheqiri

Laetitia Larroque

Lana Modrovčić Ljubojević

Lana Posedi

Lana Sučec

Leon Bednaš

Leona Posavec

Lucija Ružić

Luka Kositer

Luka Šimunović

Marica Radman

Marija Karaga

Marija Kardaš

Marija Lotina

Marijan Čarapar

Marina Kasal

Mario Kositer

Martina Čalić

Matea Majdandžić

Matej Rogulja

Matija Lovreković

Matija Petrak

Mihajlo Šinka

Mile Marinković

Miloš Crnković

Mirjana Goleš

Miroslav Petrak

Nikola Serdar

Noa Škrinjarić

Noémie Coppry

Petar Rismondo

Sabina Stipanec

Safet Begović

Sanja Marić

Sashka Veljanoska

Silvia Jajčević

Simbad Hadžić

Slađana Meničanin

Sven Cindrić

Svjetlana Marijon

Šemsa Čarapar

Štefica Tominović

Tamara Jovičić

Tea Harčević

Tomislav Vašarević

Valentina Biškup

Valentina Petrak

Valentina Počepan

Valentino Kumpez

Valerija Kositer

Viktorija Cavrić

Zlatko Sudicki

Željko Cesarec

Željko Jambrović

Ministarstvo za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku

Projekt “Lokalni volonterski centar Petrinja” financira Ministarstvo za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku Republike Hrvatske. Partneri u projetku su Dom za starije i nemoćne osobe Petrinja, Dom za psihički bolesne odrasle osobe Petrinja, POU Hrvatski dom Petrinja i Grad Petrinja