Predstava Budi cool u Glini

Udruga IKS u Kaznionici Glina provodi trogodišnji program RE-START koji je financiran od strane Ministarstva pravosuđa. Glavne aktivnosti programa RE-START su osnaživanje pojedinaca i povećanje zapošljivosti neformalnom edukacijom kroz računalnu obuku, radionice Kluba tražitelja posla, te lutkarske predstave namijenjene kvalitetnom provođenju vremena s obiteljima.

U sklopu programa 23. rujna održana je predstava “Budi cool – volontiraj” sa zaposlenicama Udruge IKS Larisom Brkić i Sabinom Stipanec te vrijednim volonterkama Estelom Toporan i Antonijom Kihalić.

Predstava je bazirana na likovima dvojice dječaka kojima je dosadno i djedu Đuri koji kao korisnik Doma za starije i nemoćne osobe nije mjesecima izašao iz svoje sobe. Djevojčica Marica dolazi u susret dječacima i objašnjava što znači biti volonter te koliko je zapravo potrebno i zabavno volontirati. Ova poučna lutkarska predstava govori o prednostima volontiranja i potiče mališane da pomognu gdje mogu.

Ovaj članak dio je vidljivosti u provedbi programa RE-START financiranog od Ministarstva pravosuđa Republike Hrvatske.