POZIV: ROŠTILJADA NA DAN AKTIVIZMA MLADIH

Milijuni mladih ljudi će u svojim zemljama širom svijeta ovog vikenda obilježiti Svjetski dan aktivizma mladih. U Hrvatskoj će također mladi aktivisti predstaviti svoje programe široj javnosti, potaći jačanje samosvijesti mladih za aktivno i odgovorno sudjelovanje u društvu, ukazati na potrebe i probleme mladih, organizirati razne akcije, javne tribine i sl.

Klub mladih udruge IKS će također obilježiti taj dan. U prvotnoj ideji smo htjeli na trgu prezentirati kreativnost mladih u Petrinji, pa organizirati kazališnu predstavu na otvorenom, promovirati video spot našeg benda Buldozer, pozvati mlade plesače, svirače, mažoretkinje itd… Proslavu bi «začinili» koncertom mladih bendova na trgu. Međutim, za takvo što nismo uspjeli sakupiti financijska sredstava, a Grad Petrinja nije imao sluha da bude pokrovitelj takve manifestacije i financira nam osnovne stvari kao što je razglas, putni troškovi i hrana za izvođače. Ne samo da su nas odbili nego smo dobili i kritiku radi našeg foruma, pogotovo diskusije POVJERENIK DEBILANE. Naime, neki su se trenutno bitni faktori u gradu radi vaših postova i nadimaka u toj diskusiji našli malkice uvrijeđeni.

Ipak, da ne bilo priče kako mi bez Grada Petrinje ne možemo napraviti ništa, evo što smo spremili za ovaj vikend:

U petak 15.04 i nedjelja 17.04. od 19 h su u “Gajbi” kreativne radionice u kojima će mladi raditi ukrasne predmete (nakit, staklo). Kasnije će ti predmeti na prodajnu izložbu, a sakupljenim će sredstvima mladi Petrinje darovati stanovnike Doma umirovljenika.
U subotu 16.04. je od 14 sati radna akcija uređenja dvorišta i zgrade u Gajevoj 40a gdje je smješten klub mladih i još 10-tak udruga. Za sudionike smo pripremili dobru zabavu, piće i roštilj. Sve besplatno, naravno.

Pozivamo sve forumaše, pogotovo mlađahne članove udruge IKS koje nismo dugo vidjeli, da nas posjete ovih dana, pogotovo u radnoj akciji subotu od 14 sati u dvorištu Gajeve 40a. Bilo bi idealno da ponesete nešto od alata (grablje, metlu i škare za živicu) jer kažu pametni ljudi da bez alata nema ni znata.

Vjerujemo da će nam se pridružiti i ostali građani i udruge, a Udruga tjelesnih invalida će iznijeti «igračke» pa ćemo se zajedno zabavljati uz kuglanje, pikado i gađanje iz zračne puške.