Poziv EVS volonterima za službu na projektu u Prilepu, Makedonija

Savez udruga mladih SEGA iz Makedonije objavljuje poziv za EVS volontere u Prilepu, Makedoniji za već odobren projekt. Ovo je projekt na kojemu će sudjelovati mladi iz Francuske, Bugarske i Hrvatske.

U pozivu stoji:

Dajemo veliku šansu mladima za istražiti Makedoniju i biti dio aktivne organizacije mladih na 10 mjeseci. Volonteri će biti uključeni u dnevni rad Informacijskog centra za mlade INFO SEGA te će implementirati razne kreativne aktivnost s mladima i djecom u lokalnim srednjim i osnovnim školama u Prilepu.

Naziv projekta: PRISTUP INFORMACIJAMA ZA MLADE

Datumi EVS aktivnosti u projektu: 20. siječanj 2018. do 30. studeni 2018. (datum dolaska je fleksibilan).

Aktivnosti na kojima će EVS volonteri raditi:

1. Promocija Informacijskog i savjetodavnog centra INFO SEGA Prilep
  2. Pružanje točnih, ažurnih i pouzdanih informacija mladim ljudima (s polja kulture, volonterstva, edukacije, zapošljavanja, školarina, treninga, semirana i slično).
  3. Promocija EVS programa.
  4. Implementacija kreativnih radionica s djecom i mladima.
  5. Proslava važnih datuma
  6. Planiranje, organiziranje i implementacija interkulturnih događaja.
  7. Jezični cafe
  8. Sudjelovanje u važnim događajima unutar organizacije
  9. Vrijeme razgovora
  10. Koordinativni sastanci osoblja INFO SEGA i saveza SEGA.
  11. Sudjelovanje u svakodnevnim aktivnostima INFO SEGA i saveza SEGA.

Zainteresirani mladi iz Hrvatske koji se žele prijaviti na ovaj EVS projekt trebaju poslati svoj CV i motivacijsko pismo na sljedeće adrese: georgina@sega.org.mk i marice@infosega.org.mk do 15. siječnja 2018.

Info pack o organizaciji i projektu možete preuzeti putem ove poveznice.

Dodatne informacije o Informacijskom centru za mlade INFO SEGA u Prilepu možete pronaći na mrežnim stranicama: www.infosega.org.mk, prilep.infosega.org.mk/evs-news te na facebook profilu www.fb.com/infosega/

Dodatne informacije o Savezu organizacija mladih SEGA možete pronaći na stranicama: www.sega.org.mk i na facebook stranici www.fb.com/coalitionSEGA/+