Otvorenje izložbe Kroz moj objektiv

Ne, nije bilo gužve u galeriji sinoć, kad smo otvarali izložbu «Kroz moj objektiv» kojom smo ušli u Tjedan mladih. Dapače, u jednom se trenutku učinilo da nam nitko neće doći. Ali ipak se našlo desetak ljudi koji su željeli vidjeti fotografije. Na naše veliko iznenađenje, a u pratnji naše pročelnice Ureda za društvene djelatnosti Izabele Žilić, na izložbu je došao i gradonačelnik Miroslav Gregurinčić. Naravno da nam je to osnažilo samopouzdanje i otjeralo grč s lica.

Tek da se zna, uopće nije lako organizirati izložbu. IKSovci to još nikada nisu radili i iskreno, mislili smo da tu nema previše posla. Ono, okačiš slike i gotovo. Sad smo naučili da nije tako. Prvo je trebalo pronaći autore, onda ih kontaktirati po nekoliko puta dok nam nisu donijeli fotografije. Istovremeno smo dogovorili termin za izložbu s ravnateljicom Hrvatskog doma Nevekom Trajbar i Zvonimirom Martinovićem, čovjeka bez kojeg se u galeriji ništa ne desi. Sada je slijedilo pisanje pozivnica, pozvati medije, dogovoriti detalje oko izložbe. Nakon toga smo selektirali fotografije, pa ih printali, printali… Onda nam je poblesavio printer. Boje ne valjaju. Idemo ponovo na printanje. Svakoj je fotografiji trebalo dati ime što uopće nije lako! Nakon toga smo fotke slagali na hamer papire. Na svaki smo hamer ukucali letvicu i komad špage, sve pažljivo, da izgleda lijepo. Vjerujte mi, bilo je tu posla kao u priči! Nekoliko zadnjih dana se radilo bez mene jer sam bila na jednom finom seminaru gdje sam učila kako se uzimaju i troše novci od Europske unije. Posao sam prepustila mlađim i spretnijim IKSovcima koji su se jako obradovali kad sam im se vratila. Odmah sam dobila ljepilo u ruke 🙂

Gradonačelnik je pohvalio rad udruge IKS, posebno s mladima, te je dodao da će Grad Petrinja i ubuduće podržavati naše aktivnosti. Obzirom da se ovdje radilo o tjednu mladih koji je simbolično započeo tom izložbom zgodno je ispričati neka iskustva. Drugi klubovi mladih, posebno oni u velikim gradovima, uvijek su u problemima. Nemaju prostora za rad i nemaju nikakvog kontakta sa lokalnom samoupravom jer su oni «sitni miševi», političarima slabo zanimljivi. Kad nas to nije slučaj. Prostor nam je dala na korištenje «Gavrilović» Mala privreda Petrinja d.o.o. a s gradom naš klub ima dobru suradnju: bilo preko Odbora za mladež ili direktno, preko ureda gradonačelnika. Vidite, to je još jedna prednost života u Petrinji 🙂

Idemo opet na izložbu. Izložili smo 40 fotografija od 9 autora. Osim Cobre, svi su izlagači fotografi amateri. Ajde da nabrojimo izlagače: Marin Fran, Dejan Svitlić, Davor Dejanović, Vera Jurčević, Miroslav Šantek – Cobra, Tomislav Pendalin, Nina Fićur, Milana Opalić i Palma Miličević. Izložbu možete pogledati tijekom ovog tjedna u galeriji. Radno vrijeme galerije je od 17:30 – 19:30h.