Hrvatska volontira – Dom za psihički bolesne odrasle osobe u Petrinji i Udruga IKS ponovo zajedno u volonterskoj akciji

Volonteri udruge IKS i korisnici Doma za psihički bolesne odrasle osobe u Petrinji i ove godine tijekom manifestacije Hrvatska volontira proveli su aktivnosti koje ih zabavljaju i vesele. Ovaj puta su to aktivnosti sportskog poligona kojega korisnici već neko vrijeme nestrpljivo očekuju.

 

Naši sugrađani koji su već i ranije svoje slobodno vrijeme ulagali u različite druge volonterske aktivnosti u zajednici i ovaj puta su prepoznali vrijednost volonterstva u doprinosu kvaliteti života korisnika Doma te se uključili u provedbu ove vesele i nadasve zabavne aktivnosti. Ovom prilikom bila su uključena 4 lokalna volontera, a ono što je zasigurno neuobičajeno je da je u aktivnosti sportskog poligona u Petrinji sudjelovalo i dvoje stranih volontera i to prvi puta u našoj zajednici dvoje mladih iz Norveške. Kako je to izgledalo možete vidjeti ovdje.

Prvo smo pokazali a onda su se korisnici doma otisnuli ka pustolovini na improviziranom poligonu..

..Puna koncentracija..

Znatiželjni pogledi i zabava 🙂

Samo polako..

Konstantna podrška svih timova svim sudionicima

Podršku su davali i oni koji se nisu natjecali ali su ipak ispratili aktivnost..

 

Po završetku planiranih igara 3 ekipe su imale isti broj bodova pa je uslijedila dodatna igra u kojoj je na kraju pobijedila žuta ekipa. Kao nagradu za svoj timski rad i uspjeh pobjednička ekipa je osvojila odlazak u grad na osvježenje u pratnji radne terapeutkinje i fizioterapeuta, dok su ostali sudionici dobili male ali prigodne nagrade.

Osmjehe, radost i entuzijazam korisnika doma bilo onih koji su sudjelovali u poligonu bilo onih koji su ih bodrili, teško je opisati. U tim trenutcima volonteri su se osjećali kao filmske zvijezde jer su ih korisnici doslovno obožavali.

GRAND FINALE!! – Završna “borba” 3 najbolje ekipe

nekad je bolje ne žuriti.. naročito ako ti donosi pobjedu 🙂

Pobjednička ekipa…ČESTITAMO!

 

Višegodišnja suradnja Doma i Udruge IKS od velikog je značaja u kreiranju kvalitetnih aktivnosti prema potrebama korisnika, a koje ne bismo mogli realizirati bez ljudi nesebična srca, volontera iz lokalne zajednice. Dobro je činiti dobro jedna je od čestih uzrečica koja se čuje među volonterima u Lokalnom volonterskom centru u Petrinji. Koliko je Dobro činiti dobro najbolje znaju korisnici s kojima se volonteri druže i kojima posvećuju svoje slobodno vrijeme. Neopisivi su osmjesi i vesela atmosfera tijekom održavanja aktivnosti.

U ovom užurbanom životu nerijetko zaboravljamo da smo svi samo ljudi čija srca žude za smijehom, veseljem i druženjem. Ponekada je dovoljno uputiti samo nekoliko lijepih riječi i malo pažnje kako bi nekoga razveselili i uljepšali mu dan. To zaista ne iziskuje puno! Zar, ne?

 

Koristimo priliku podijeliti komadić veselja i smijeha s današnje aktivnosti u Domu za psihički bolesne odrasle osobe te pozvati sugrađane koji su mišljenja da trenutak njihovog slobodnog vremena nekome može pomoći i uljepšati mu dan da se jave u Volonterski centar Petrinja i uključe u volonterske programe čiji je to i cilj.

Ulaganjem u razvoj zajednice ulažemo u bolju budućnost sve naše djece i zajednice općenito!

A volonter zaista nije tako teško biti! Provjerite sami i zavolontirajte s nama!

  

Aktivnosti sportskog poligona održane su u okviru ESF projekta “Na valovima volonterstva – infrastruktura za snažne i povezane zajednice” te manifestacije “Hrvatska volontira”.

Projekt je sufinancirala Europska Unija iz Europskog socijalnog fonda te Ured za udruge Vlade Republike Hrvatske.