EVS volonteri u Udruzi IKS

Početkom svibnja u Udrugu IKS došli su strani EVS volonteri iz Norveške, Ines i Thomas koji će u Petrinji provesti dva mjeseca. Uz suradnju s našim partnerima Hordaland County Council provodimo projekt „EVS 4 inclusion“, a volonteri će tijekom svog boravka u Petrinji volontirati u Domu za starije i nemoćne, Domu za psihički bolesne odrasle osobe, osmišljavati radionice za djecu i mlade i promovirati mobilnost mladih. Ako želite bolje upoznati naše volontere, posjetite nas u Udruzi IKS, a ovdje možete pročitati nekoliko rečenica o njima.

„Moje ime je Ines i imam 21 godinu, a moje podrijetlo vuče korijenje iz Norveške i Tunisa. Rođena sam u Švedskoj i odrasla u Tunisu te zajedno s mojom obitelji provodila svako ljeto u gradu Bergenu u Norveškoj. Odrastanje u dvije zemlje pružilo mi je vrijedno poznavanje jezika. Uz moja dva materinja jezika, norveški i arapski, tečno govorim i engleski i francuski. Ponešto znam njemački, a uzbuđena sam naučiti i hrvatski.

Odabrala sam ovu volontersku poziciju kako bih stekla više iskustva, upoznala novu kulturu, naučila strani jezik i saznala nešto više o Hrvatskoj. Jedva čekam podijeliti svoja znanja i iskustva u radu s djecom, mladima i starijim osobama i voljela bi proširiti svoje znanje i naučiti više.„

„Moje ime je Thomas i dolazim iz grada Bergena u Norveškoj. Imam 19 godina i aktivna sam osoba koja voli raditi s ljudima i pomoći kada je potrebno, ako me vidite sigurno imam osmjeh na licu. Većinu dana u rodnom gradu provodim radeći, vježbajući u teretani, u druženju s prijateljima i mojim najbližima. Obožavam upoznavati nove ljude i mjesta.

Ovdje sam stigao letom iz Bergena za Švedsku, i zatim u Hrvatsku (Zagreb). Bio je to dug let jer smo u Švedskoj morali čekati šest sati let za Zagreb, ali kada smo stigli u zračnu luku IKS tim nas je dočekao i to je bilo jako lijepo.”

At the beginning of May in Association IKS two foreign EVS volunteers arrived, Ines and Thomas from Norway will spend two months in Petrinja. In cooperation with our partners  Hordaland County Council, we are implementing the project “EVS 4 inclusion”, and during their stay in Petrinja, volunteers will conduct activities at Home for the elderly and frail, Home for mentally ill adults, organize workshops for children and youth and promote the mobility of young people. If you want to get to know our volunteers better, visit Association IKS, here you can read a few words about them.

“My name is Ines and I am a 21-year-old woman who is half Norwegian and half Tunisian. I was born in Sweden and grew up in Tunisia and spent every summer in Bergen with my family. Growing up between two countries has given me valuable language skills. In addition to my two mother tongues, Norwegian and Arabic, I am fluent in English and French. I also speak German and I am excited to learn Croatian.

I chose to be a part of this program to earn more experience, learn about another culture, another language and get to know Croatia more. I am excited to share my knowledge and experience in working with children, youth and elderly and I would love to expend my knowledge and learn more.”

„My name is Thomas, I am from Bergen-Norway.  Am 19 years old and are an active person who likes to work with people and help if needed, if u see me I surely have a smile on my face. Most of my days at home I work out, work and are with my friends and my loved ones. I LOVE meeting new people and see new places.

We came here with the flight from Bergen to Sweden and then to Croatia (Zagreb). It was a long tip we had to wait in Sweden for 6 hours for the flight to Zagreb, when we arrived at the airport the IKS group came and got us and that was very nice.„