EVS volonteri u Ekonomskoj školi Sisak

Prošlog petka 17. veljače EVS volonteri Alina Davtyan, David Fernandez i Iuliia Pankrateva posjetili su Ekonomsku školu Sisak kako bi učenicima dali više informacija o razmjenama mladih kroz Erasmsus+ program Europske unije.

Učenici su bili i više nego zainteresirani, a sve ovo uvod je u radionicu koju volonteri organiziraju za učenike srednjih škola i njihove roditelje kako bi približili mogućnost putovanja i učenja novih vještina na izvannastavni način. Kako je za sudionike ovih razmjena sve besplatno učenici su iskazali veliki interes za radionicom.

Radionica o Razmjenama mladih bit će održana 2. ožujka u prostoru Građanskog centra Udruge IKS u Turkulinovoj ulici 9, od 19:30 sati i predviđeno trajanje je do 21 sat.

Ovom prilikom pozivamo sve zainteresirane da nam se pridruže 2. ožujka i saznaju više informacija zašto se prijaviti za razmjenu mladih, te kako će to utjecati na njihov život.

 

Evo što su o dosadašnjim iskustvima s razmjena rekli mladi:

“Meni najzanimljiviji događaj na razmjeni bio je multikulturalna večer  gdje smo saznali puno o drugim zemljama, uživali u kvizovima i prezentacijama o drugim zemljama. Na razmjeni je bilo nezaboravno i upoznao sam puno novih ljudi koji će mi ostati u lijepom sjećanju. Fantastičan je osjećaj biti dio nečeg ovakvog!”
Simbad Hadžić, razmjena mladih u Rumunjskoj

“Izuzetno mi je drago što postoji udruga u našem gradu koja daje ovakve prilike mladima – prilike da putuju, da se neformalno obrazuju i druže s vršnjacima iz drugih zemalja. Na ovakvim razmjenama mladih može se puno toga naučiti – o drugim kulturama i običajima, o tome kako mladi žive u drugim europskim zemljama, kako funkcionira civilno društvo izvan granica Hrvatske itd. Ovakva iskustva oplemenjuju karakter, daju mladima priliku da se kreativno izražavaju i da usavršavaju svoje znanje stranog jezika.”
Tanja Miljević, razmjena mladih u Njemačkoj

“Ovo  je bila moja prva razmjena. Pošto ne znam nikoga tko je sudjelovao na Erasmus+ razmjeni, nisam znala što me očekuje. Prijava na ovu razmjenu bila mi je jedan od boljih poteza u životu. Ne samo da sam naučila puno toga, kao naprimjer ekološko stanje država koje su sudjelovale u programu, nove načine kako iskoristiti plastiku i ostali otpad, što sve mogu reciklirati…nego sam i upoznala puno dobrih ljudi i iskušala svoje maximume.”
Marija Marić Ćorluka, razmjena mladih u Bugarskoj

“Moj engleski se poboljšao. Upoznao sam puno ljudi iz raznih zemalja. Razmjena mladih je nešto najbolje što možeš iskusiti!”
Bojan Juzbašić, razmjena mladih u Njemačkoj

“Odlično sam se provela, upoznala mnogo novih ljudi i ovo je bilo lijepo iskustvo za cijeli život. Moji praznici su bili nezaboravni jer sam bila na razmjeni mladih.”
Lana Sučec, razmjena mladih u Mađarskoj

“Nakon razmjene mladih počeo sam malo drugačije gledati na svijet. U svojoj okolini sam primijetio manjak aktivnosti za mlade pa mi je u neku ruku to bila motivacija da nekako pomognem mladima i  zbog toga sam postao aktivniji u zajednici.”
Ivan Genc, razmjena mladih u Njemačkoj

Ova aktivnost dio je projekta “Active under pressure” koji financira Europska unija kroz program Erasmus+ Ključna aktivnost 1 (KA1) – obrazovna mobilnost pojedinaca; mobilnost pojedinaca u području mladih.

logo-erasmusplus-700

Agencija za mobilnost i programe Europske unije (AMPEU) javna je ustanova koja provodi i promovira programe Europske unije i druge međunarodne programe u području znanosti, obrazovanja, osposobljavanja, i mladih.

agencijamob