POZIV NA SEMINAR ”ŠKOLA DEMOKRACIJE”

U sklopu projekta Sudionicima škole će biti pružen osnovni uvid u ideje političke teorije, političkih stranaka, izbornog i političkog sustava RH i javnog mnijenja kroz predavanja koja će u jutarnjim satima držati slijedeći predavači :

Policy – Doc. dr. sc. Zdravko Petak, Fakultet političkih znanosti , Zagreb

Obilježja izborne kampanje 2003. u Hrvatskoj – Doc.dr. sc. Dražen Lalić, Fakultet političkih znanosti, Zagreb

Društvo znanja – Prof.dr. sc. Gvozden Flego, Filozofski fakultet, Zagreb

Civil society in the US – Anne Campbell, koordinatorica stipendija Instituta otvoreno društvo, New York

Također, u popodnevnim satima sudionici/e će kroz radionice steći vještine i praktičko znanje iz tema: javni govor i medijska prezentacija.

Medijska prezentacija – Darko Tomorad i Aleksandra Štingl, DIM

Javni govor – Katarina Ivče i Jasmina Ibišević, Hrvatsko debatno društvo

Dolazak sudionika je predviđen u srijedu 27. listopada u večernjim satima, a odlazak u nedjelju 31. listopada poslije ručka. Troškove hotelskog smještaja u potpunosti pokriva DIM, međutim nisu u mogućnosti pokriti troškove puta učesnika. Zato udruga IKS poziva sve mlade Petrinjce zainteresirane za ovaj seminar da se jave u klub mladih ili na e-mail iks@petrinja.com radi dogovora oko plaćanja putovanja u Krapinske toplice.